Producenci

Biotrem

Biotrem jest polską firmą technologiczną - zarządzaną przez Małgorzatę Then, CEO oraz Jerzego Wysockiego, CTO - tworzącą i rozwijającą innowacyjny proces produkcji naczyń i opakowań z surowców organicznych. Opatentowana technologia umożliwia wytwarzanie biodegradowalnych naczyń jednorazowego użytku z surowców organicznych - takich jak otręby pszenne i kukurydziane, pochodne manioku czy wodorosty - pochodzących ze zrównoważonych i odnawialnych źródeł.

Technologia
Technologia Biotrem została wynaleziona w latach 90. XX wieku przez pana Jerzego Wysockiego, którego rodzinne tradycje młynarskie liczą ponad 100 lat. Unikalna technologia Biotrem bazuje na właściwościach fizycznych oraz kompozycji chemicznej charakterystycznej dla wielu surowców organicznych. Umożliwia ona produkcję talerzy, misek, a nawet kubków bez konieczności używania plastyfikatorów i innych związków chemicznych. Wystarczą tylko naturalne surowce.

Produkcja
Własny zakład produkcyjny oraz najnowocześniejszy park maszynowy (zbudowany samodzielnie i chroniony patentami) umożliwia firmie Biotrem produkcję i dostarczanie innowacyjnych produktów klientom na całym świecie - bezpośrednio oraz poprzez sieć niezależnych dystrybutorów. Pełna standaryzacja i skalowalność procesu produkcji umożliwiają szybką i łatwą reakcję na rosnący popyt. Proces produkcji Biotrem jest zgodny m.in. z międzynarodowymi i lokalnymi standardami bezpieczeństwa i jakości produkcji żywności.


Produkty
Oferta produktowa Biotrem obejmuje pełną gamę biodegradowalnych naczyń z otrąb pszennych:

  • talerze o średnicy 28 cm,
  • talerze o średnicy 24 cm,
  • talerze o średnicy 20 cm,
  • miski o średnicy 20 cm,
  • półmiski o wymiarach 24x16 cm.

W naszej ofercie znajdują się także sztućce wykonane z mieszanki biodegradowalnego tworzywa PLA oraz otrąb pszennych.

Ekologia
Jednorazowe naczynia z otrąb Biotrem są doskonałą alternatywą dla naczyń jednorazowych z papieru lub tworzyw sztucznych, których produkcja i utylizacja jest uciążliwa dla środowiska. Z 1 tony naturalnych pszennych otrąb spożywczych, będących produktem ubocznym w procesie produkcji mąki, Biotrem wytwarza do 10 tysięcy sztuk talerzy i misek. Naczynia Biotrem ulegają pełnej biodegradacji w kompostowniku w ciągu zaledwie 30 dni.

Zastosowanie
Naczynia jednorazowe z otrąb Biotrem nadają się do serwowania dań zimnych i gorących. Można je bezpiecznie stosować w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych. Biodegradowalne naczynia Biotrem są wytrzymałe i stabilne, można z nich wygodnie i bezpiecznie korzystać w domu, na pikniku, w barze i w restauracji. Produkty zawierają alergeny w postaci pochodnych pszenicy oraz gluten.

  •  

     

    Darmowa wysyłka przy zakupie powyżej 249 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl